Šachová sezóna 2017 - 2018

Výsledky Chvaletické šachové olympiády jsou v samostatné sekci.

Finále krajského přeboru žáků: Polička 19.5. – 20.5.2018

V krajském přeboru jsme měli tentokrát poměrně úzké zastoupení, když nepočítáme účast Michala Jareše, který v současnosti hraje v barvách Polabin.
O to více vyniká umístění našich borců. A je jen škoda, že účast unikla Radku Roubovi, který kvalifikační turnaje až na jednu výjimku nezvládl a postup definitivně ztratil svým výsledkem v poslední kvalifikaci v Lanškrouně.  Vzhledem k okolnosti, že Radkovi daleko více vyhovuje pomalejší tempo, určitě by měl reálnou šanci se kvalifikovat do M Čech, které bude na podzim v Harrachově.
V kategorii do 10 let startoval Jan Hrdlička, který se již svými výkony zařadil v této kategorii mezi krajskou špičku. Honza podal zejména první den vynikající výkon a v neděli měl již prakticky jistotu 2. místa a postupu do M Čech. Při jeho píli a chuti hrát šachy lze očekávat jeho další strmý šachový růst.
V kategorii do 12 let nás zastupoval Jakub Nešpůrek. Přes smolný začátek turnaje se mu díky bojovnosti podařilo zlepšeným výkonem v závěru turnaje získat bronzovou medaili a bodové dělení druhého místa. I on postupuje do M Čech v Harrachově.
Pro doplnění nás může těšit i výsledek kategorie do 16 let, které se účastnil náš odchovanec Michal Jareš. Michal zvítězil a rovněž postoupil na M Čech a může si dokonce zvolit věkovou kategorii, kterou bude chtít hrát, když má volbu mezi H 14 a H 16.
Výsledek našich hráčů v přeboru by měl být inspirací pro další naše žáky.

Výsledky

Železné hory A - krajský přebor II západ

image

První utkání jsme odehráli doma v Týnci nad Labem. Chyběla polovina základní sestavy a bohužel jsme těsně prohráli 3,5:4,5 s Polabinami G.

Na druhé kolo jsme 5. 11. odjeli do Hlinska. Hrálo se v čerstvě opraveném DDM. Po opatrném průběhu (6 remíz) skončilo utkání nerozhodně 4:4. Průběžné 9. místo ze 12 týmů.

Ve třetím kole doma s Poličkou C se nám již podařilo dát dohromady základní sestavu. Utkání se vydařilo, zvítězili jsme 5:3. Přesunuli jsme se doprostřed tabulky na 6. místo.

Čtvrté kolo, hrané 3. 12. opět doma v Týnci, jsme sehráli s Jiskrou Heřmanův Městec. Přestože se nám nepodařilo dát dohromady celou základní sestavu, zvítězili jsme těsně 4,5:3,5 a jsme na 5. místě.

výsledky podrobně

Železné hory B - krajská soutěž západ

image

V prvním kole dostalo družstvo volno (letos je ve skupině 11 družstev). Tedy bez zisků a ztrát, což znamená 6. místo uprostřed tabulky.

Druhé kolo, odehran

é doma v Sokolovně Břehy proti týmu rodiny Nešpůrků Polabiny H, skončilo naším vítězstvím 4:1. Nikdo z našich hráčů neprohrál.

Ve třetím kole, hraném 26. 11. v Pardubicích s Rapidem F, jsme zvítězili 3:2. Se zápasem méně jsme na 7. místě.

Kvalifikace krajského přeboru jednotlivců mládeže

image

4. listopadu byl ve Svitavách zahájen seriál kvalifikačních turnajů sezóny 2017-18. Hrála se kvalifikace kategorií HD10 a HD12. Náš oddíl byl zastoupen celkem 10 hráči v HD10 a 8 hráči h HD12! Dařilo se Davidu Nguyenovi (4. místo H10), Kristýně Pařízkové a Beatě Burešové v D10 (1. a 2. místo) a Jakubu Nešpůrkovi (3. místo H12).

výsledky HD10výsledky HD12

18. listopadu proběhla v Mistrovicích první kvalifikace kategorií HD14 a 16. Ve čtrnáctkách se dařilo Radku Roubovi (3. místo). Výsledky obou turnajů.

Krajský přebor družstev žáků

image

První tři kola KPDŽ naše družstvo odehrálo 11. 11. na srazu v KD Chvaletice. Nejprve jsme porazili Chotěbořské draky B, potom jsme prohráli s fa

vorizovaným Hlinskem a také s Poličkou B. Průběžně jsme na 4. místě ze 7 týmů.

Memoriál Čeňka Honsy

Tradičního přátelského turnaje (bez zápočtu na rapid ELO) na začátku nové sezóny se (tentokrát v Kuněticích) zúčastnilo 8 našich členů. Článek a foto od pořadatele, výsledky.