Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Sezóna 2015-16


imageŠajtava - oddílové soustředění

Ve dnech 21.8. - 28.8.2016 se konalo již tradiční letní soustředění našich mladých nadějí na Šajtavě v Orlických horách. 
Lze bez nadsázky říci, že se vydařilo po všech stránkách. Bohatý program byl doprovázen velmi pěkným počasím a tak se podařilo splnit všechny cíle, které soustředění mělo.
Za nejdůležitější bod programu pokládám sehrání turnaje pomalým tempem 1,5 hodiny na partii pro každého hráče s povinným zápisem partie. Počáteční problémy se zapisováním tahů byly v průběhu turnaje téměř odstraněny. Rezervy jsou ještě ve využívání času většinou hráčů. Tento nedostatek způsobil, že se v partiích občas vyskytovaly zcela zbytečné hrubé chyby.
Turnaj s převahou vyhrál Michal Jareš se ziskem 7 bodů ze 7 partií, druhé místo dělili Jan Rožek s Radkem Roubem a ziskem 5 bodů (všechna pomocná kritéria pro určení pořadí byla shodná a remízou skončila i vzájemná partie, proto bylo rozhodnuto, že druhé místo obsadili dva hráči). Na místě třetím skončil Radek Nejedlý, který získal 4,5 bodu.
Dále byl sehrán bleskový turnaj systémem každý s každým. I tímto turnajem prošel bez jediného zaváhání Michal Jareš a se ziskem 21 bodů s převahou turnaj vyhrál. Druhý s 19,5 bodu skončil Honza Rožek, který prokázal, že se mu vrací forma a chuť do hry. Třetí byl Radek Roub se 17 body. Bleskový turnaj vhodným způsobem vyplňoval po tři dny okénka v programu a děti jej hráli s chutí.
V šachovém testu byl do třetice nejúspěšnější Michal Jareš a zvítězil se ziskem 8,5 bodu z 9 možných. Druhý byl Radek Roub a třetí místo dělil Honza Rožek s Mirou Maňákovou.
Rozbory sehraných partií s kontrolou jejich zápisů prováděl FM Pavel Švanda z Jihlavy, který bude v nadcházející sezoně opět hostovat a posílí naše áčko v bojích v KP II. Mimo to proběhlo několik přednášek ze šachové taktiky a koncovek, opět v režii Pavla Švandy a něco přidal Luboš Šilar.
Soustředění bylo tradičně doplněno turistikou, každý z účastníků prokázal dobrou kondici při náročné cestě na přátelské utkání do Jedlové, kde se konalo soustředění hradeckých nadějí. V utkání jsme díky únavě po absolvované cestě v teplém počasí sice vysoko prohráli 1,5 : 8,5 bodu. Jedinou výhru zaznamenal po velmi dobrém výkonu Honza Rožek. Vyhranou partii musel nakonec zachraňovat na remízu Michal Jareš.
Dále jsme sehráli turnaj čtyřčlenných družstev v malé kopané. Vítězství si vybojovalo družstvo ve složení Marek Tlapák, Martin Urban, Adam Hlína, Mira Maňáková, Adam Le. Zejména Marek Tlapák hrál fotbal výborně.
Programově náročné soustředění bylo v sobotu večer obohaceno úsměvnou stezkou odvahy, kdy vedoucí převlečení do pohádkových postav strašili tak krásně, že se doopravdy nikdo nebál.
Díky patří za organizační pomoc paní Balákové.
Zdařilost soustředění již byla kvitována mnoha rodiči, za vše děkujeme.

ing. Lubomír Šilar, hlavní vedoucí soustředění

fotky od Pavla Švandy


imageCzech Open 2016

Na tradiční mezinárodní nejen šachový festival se letos do jednoho z hlavních turnajů D přihlásili tři hráči oddílu. Nejvíce se dařilo Michalu Jarešovi, který chtěl zopakovat loňský úspěch (5. místo). To se zdálo reálné až do posledního kola, před kterým byl 7. V poslední partii černými získal figuru, ale nakonec po soupeřově kombinaci musel vzdát. Dalším hráčům se už tolik nedařilo. V posledním kole je los svedl proti sobě.

kompletní výsledky


imageMistrovství ČR školních týmů

Družstvo ZŠ Třemošnice se ve dnech 21. - 22. 06. zúčastnilo MČR školních týmů v kategorii 1. - 5. třída, které se konalo ve Zlíně. Z 38 týmů skončilo na 22. místě (22. nasazené).

výsledková listina


imageChvaletická šachová olympiáda

V sobotu 23.04. jsme ve chvaletickém Domě kultury uspořádali první turnaj dalšího, již čtvrtého ročníku Chvaletické šachové olympiády. I když se současně konala dohrávka mládežnické první ligy a extraligy i další žákovské turnaje, sešlo se na startu 72 hráčů. Letos jsme zvolili tempo s přidáváním 2x 15 min + 5 s/tah. Turnaj běžel hladce a poklidně, hrálo se od cca 10:30 do 14:30. Vyhlášení skončilo před půl čtvrtou, takže všichni stihli zpáteční vlak domů.

1. turnaj (23.04.2016), celkem 72 hráčů:

fotky z prvního turnaje, výsledky kategorie A (2007 a ml.) 29 hráčů, výsledky kategorie B (2004 a ml.) 33 hráčů, výsledky kategorie C (2000 a ml.) 10 hráčů

2. turnaj (07.05.2016), celkem 75 hráčů:

výsledky kategorie A (2007 a ml.) 26 hráčů, výsledky kategorie B (2004 a ml.) 33 hráčů, výsledky kategorie C (2000 a ml.) 16 hráčů

3. turnaj (18.06.2016), celkem 101 hráčů:

výsledky kategorie A (2007 a ml.) 39 hráčů, výsledky kategorie B (2004 a ml.) 43 hráčů, výsledky kategorie C (2000 a ml.) 19 hráčů

fotky ze třetího turnaje

celkové pořadí ročníku 2016

Těšíme se na setkání v příštím roce na dalším ročníku našeho turnaje!


imageMČR družstev mladších žáků

Hradec Králové, 10. - 12.06.2016. 28 šestičlenných družstev (r. 2004 a mladší). 9 kol 2x 25 min + 10 s/tah.

Naše družstvo, které se probojovalo na mistrovství v krajské kvalifikaci, skončilo na 18. místě.

fotky z neděle

fotky pořadatele

výsledky


image54. šachové Zaječice - turnaj dvojic do 10 let

Šachový spolek reprezentovali Jakub Nešpůrek a Martin Vašíček v turnaji dvojic nejmladších žáků. Mezi 45 dvojicemi získali 12. místo (nasazení na 22. místě)!

fotky z turnaje (foto V. Nešpůrek)

výsledky


imageFinále krajského přeboru mládeže

Odehrálo se v prostorách Sokolovny v Poličce o víkendu 21. a 22. 05. Kromě 4 uzavřených finálových turnajů pořadatelé zařadili i otevřený doprovodný turnaj, kterého jsem (Ondřej Jareš) s radostí využil, abych nemusel trávit víkend jen čekáním na mládež. Doprovodný turnaj hrál ještě Radek Roub ml., ve finálových bojích jsme pak měli Jakuba Nešpůrka (H10) a Michala Jareše (H12).

Oba finalisté uspěli (Nešpůrek 3. místo, Jareš 1. místo) a získali postup na podzimní Mistrovství Čech mládeže v klasickém šachu. A doprovodný turnaj se ukázal náročnější, než jsem čekal :-)

výsledky na chess results

fotky


imageKrajský přebor mládeže v rapidu

Letos se přebor konal v Mistrovicích, tedy na druhém konci kraje v Orlických horách. Mezi 115 hráči jsme měli 7 účastníků: Radek Roub, Martin Vašíček a Daniel Bureš v HD10, Michal Jareš, Jan Rožek, Adam Hlína a Šimon Pospíšil v HD12. Starší kategorie jsme neobsadili.

V desítkách se pěkně umístil Radek Roub na 6. místě. Dvanáctky vyhrál Michal Jareš, pouze na půlbod pomocného hodnocení před Rudolfem Junem z Chotěboře. Ostatní umístění: Vašíček 20., Bureš 31., Rožek 14., Hlína 15., Šimon 16. 

výsledky podrobně


imageŽelezné hory A - krajský přebor II západ

výsledky v databázi ŠSČR

Po postupu z nejnižší soutěže jsme v letošní sezóně postavili 2 družstva. Áčko zahájilo 18.10.2015 v Pardubicích s Rapidem E. Sešli jsme se v této sestavě poprvé, přibyli noví hráči, a tak byl výsledek těžko odhadnutelný. Úvodní zápas ale dopadl výborně, a po výhře 5:3 jsme na 5. místě.

Komentář k prvnímu kolu od kapitána družstva Luboše Šilara.

Ve druhém kole 08.11.2015 jsme doma přivítali družstvo Jiskra Heřmanův Městec. Na zadních šachovnicích se nám tentokrát příliš nedařilo, utkání skončilo nerozhodně 4:4. Remíza ale stačila na posun na průběžné 4. místo.

Na třetí kolo 22.11.2015 jsme zajeli do Chrudimi na utkání s jejich B týmem. Soupeři nastoupili v silné sestavě, ratingově nás převyšovali na 7 šachovnicích. Rychle prohrál Jareš M., remízovali Dunajčík, Jura a Polách. Prohrál Kravařík a za stavu 3,5:1,5 pro domácí to s utkáním vypadalo špatně. Pak ale přidali vítězství Tyč a Šilar a Jareš O. na závěr remízoval, 4:4, průběžné třetí místo. Čtvrté kolo máme volno a v pátém za námi přijedou šachisté z Hlinska.

Komentář před 5. kolem od Lubomíra Šilara.

V pátém kole 10.1.2016 s Hlinskem se kromě M. Jareše sešla základní sestava, doplněná M. Vančurou. Slavili jsme druhé vítězství v soutěži, tentokrát díky výhrám na posledních třech šachovnicích. Se zápasem méně jsme na 4. místě.

Šesté kolo jsme odehráli v bohdanečské sokolovně na domácím hřišti Sokol Lázně Bohdaneč. Bylo to smolné utkání, které jsme prohráli nejtěsnějším rozdílem 3,5:4,5. Pozitivní bylo, že se tentokrát hrálo v celkem slušném sálku v patře a nikoliv v miniaturní šatně, jako když domácí byli ještě KS. Porážka znamená sestup zpět na 5. místo.​

Rapid Pardubice D k nám do Chvaletic 07.02. přijel pouze v šesti. Ale po hodině a půl hry byl stav 2:2. Závěr utkání jsme však zvládli dobře, konečný výsledek 5,5:2,5 nás posunul na 4. místo. Na vedoucí Bohemii ztrácíme 4 kola před koncem 5 bodů.

Utkání v Chotěboři 21.02. s místním B týmem bylo nevydařené. Chyběl také Pavel Švanda na první šachovnici. Skóre 2:6 bylo pro nás nepříjemným překvapením, přesto zůstáváme na 4. místě.

Zápas 9. kola v domácím prostředí s pardubickou Bohemií B byl velmi bojovný. Nakonec slavil vítězství nejtěsnějším rozdílem 4,5:3,5 soupeř, pro nás to znamená 6. příčku tabulky.

Výjezd do Pardubic v 10. kole na utkání s Polabinami E  skončil nejtěsnějším vítězstvím domácích 4,5:3,5 (7 remíz a jediná naše prohra!). Před posledním kolem se nacházíme na 8. místě.

Poslední kolo jsme odehráli doma s Poličkou D. Čekali jsme jejich boj o záchranu, nepřijeli ale v příliš silné sestavě. Přesto byl průběh vyrovnaný a naše vítězství bylo velmi těsné 4,5:3,5. Pro nás to znamená konečné 7. místo a pro Poličku bohužel sestup do KS.

fotky ze zápasů


imageKrajský přebor družstev mladších žáků

Šachový spolek Železné hory se 9.4.2016 zúčastnil Krajského přeboru družstev mladších žáků v Pardubicích. Všem děkuji za reprezentaci našeho oddílu. Měli jsme účast 5 družstev z 15 přítomných a to jasně ukazuje, že o naši budoucnost nemusíme mít obavy.

Klání se účastnili již ostřílení hráči (A družstvo, částečně B družstvo) a vedle nich i naši nejmladší. Přiznávám se, že jsem ty mladší a nezkušené tak trochu úmyslně „hodil“ mezi silná krajská družstva, aby se  dokonale seznámili s tím, jak přísná a neúprosná jsou nejen pravidla šachové hry samotné, ale také s tím, jak neúprosně vyžadují dodržování pravidel. Proto také jsme mnoho partií prohráli díky ohromnému množství nepřípustných tahů (přehlédnutí šachu, tak figurou jiným způsobem, než je řečeno v pravidlech a podobně). Jediným cílem pro začátečníky bylo hlouběji a přesněji pochopit šachová pravidla. Proto na celkové umístění našich družstev nebyl kladen s výjimkou A družstva žádný zvláštní nárok.

A družstvo splnilo určený cíl, když obsadilo 3. místo (poslední postupové místo na MČR družstev mladších žáků, které bude letos v červnu v Hradci Králové). S výjimkou prvního a posledního kola, kdy zbytečně  se svými soupeři remízovalo (Svitavy a Ústí nad Orlicí) a třetího kola, kdy dle očekávání podlehlo výrazně silnějším Polabinám A – celkovému vítězi přeboru, hrálo družstvo poměrně dobře. Škoda, že 2. místo nám uniklo doslova mezi prsty.
A družstvo hrálo v sestavě Michal Jareš – Jan Rožek – Radek Roub – Šimon Pospíšil – Jakub Nešpůrek – Simona Palečková.

Chci touto cestou poděkovat všem vedoucím našich družstev za odvedenou práci a zvláště vyzdvihuji výkon Vaška Neckáře při vedení C družstva. Přes svůj mladý věk si vedl znamenitě.

Ing. Lubomír Šilar, trenér  mládeže Šachového spolku Železné hory

výsledky


imageKrajský přebor družstev starších žáků

17.10.2015 jsme ve Chvaleticích odehráli část zápasů úvodního trojkola. Po velmi rozpačitém úvodu, kdy jsme s Polabinami C prohráli 1:5, se družstvo rozehrálo. Následovala vítězství nad Polabinami D a Chotěboří. Po úvodním trojkole jsme na 3. místě.

Komentář k prvním třem kolům od kapitána družstva Luboše Šilara.

4. a 5. kolo naše družstvo odehrálo v Poličce 9.1.2016. Ve 4. kole byl zápas s domácí Poličkou C vítězný 4:2, v dalším kole družstvo podlehlo silnějšímu Lanškrounu B 1:5. Stále držíme 3. místo tabulky.

výsledky 4. a 5. kola

Poslední 2 kola byla odehrána 2.4.2016 ve Svitavách. Podlehli jsme domácím 2,5:3,5 a zvítězili 3,5:2,5 nad Pandou Rychnov. Se 12 zápasovými body jsme skončili na 4. místě.

konečné výsledky

výsledky na webu ŠSČR


imageŽelezné hory B - krajská soutěž západ

výsledky základní části

výsledky finále B

Nově postavené družstvo především našich žáků zahájilo 11.10.2015 domácím utkáním s Polabinami I, kde také většinu tvoří mládež. Po výhrách na zadních šachovnicích uhájil na 2. desce Radek Roub st. ve své premiéře remízu a tím i remízu družstva. Ve skupině A jsme po 1. kole na 3. místě.

Komentář k prvnímu kolu od Luboše Šilara.

Ve druhém kole se tým utkal v Pardubicích s družstvem Polabin G. Stejně jako v prvním kole remíza 2,5:2,5, což znamená průběžné 4. místo.

Ve třetím kole v domácím utkání s Rapidem Pardubice G remízovali otec a syn Tyčové (první a pátá šachovnice). Otec a syn Roubovi a Vláďa Chudý prohráli. Celkově tak skóre skončilo v náš neprospěch 1:4, sestupujeme na průběžné 5. místo. 

Na čtvrté kolo 28.11. jelo družstvo do pardubické restaurace Na Palubě, kde je hrací místnost Polabin F. I když nastoupili oba volní hráči z čela soupisky, na vítězství ani na remízu to nestačilo. S výsledkem 1,5:3,5 a dvěma zápasovými body zůstáváme na 5. místě tabulky.

V pátém kole do Chvaletic přijelo družstvo Polabin H, pouze se 3 hráči (!). Přesto byl výsledek nejistý, když Vláďa Chudý a Radek Roub ml. prohráli. První vítězství B družstva zajistil výhrou Radek Roub st. Jsme uprostřed tabulky na 4. místě.

Šesté kolo jsme odehráli 17.01. v Pardubicích s Rapidem F. 3 mladí vzadu uhráli 2 body, ale protože dospělí borci na 1. a 2. šachovnici remízovali, 3 zápasové body zůstaly v Pardubicích. Před posledním kolem, ve kterém máme volno, jsme na 5. místě základní části soutěže.

A na 5. místě jsme zůstali i po 7. kole základní části. Družstvo postupuje do finále B, ve kterém sehraje další 3 zápasy.

V prvním finálovém zápase jsme doma remízovali s Hlinskem C 2,5:2,5. Ve druhém následovala 28.02. prohra v Miřeticích 0,5:4,5, jedinou remízu vybojoval Radek Roub ml. V závěrečném utkání jsme podlehli TJ Sokolu Krouna také vysoko 0,5:4,5. Závěrečná tabulka finálové skupiny B:


imageOrlická šachovnice

Tradiční turnaj (46. ročník) se letos konal netradičně v České Třebové. Zároveň se hrál krajský přebor v rapidu pro hráče do 8 let. Sál Národního domu byl plný, 107 hráčů v hlavním turnaji a 36 v přeboru HD8. K velkému počtu hráčů jsme hodně přispěli i my, celkem se obou turnajů zúčastnilo 20 našich členů! Poprvé i z kroužků na ZŠ Štefánikova Pardubice. A to tentokrát nehráli šachisté z Třemošnice a Ronova. Pro řadu dětí to byl úplně první turnaj a všichni ho zvládli dobře. Příjemné bylo také cestování vlakem, v tomto počtu hráčů ideální.

výsledky Orlické šachovnice

výsledky KP HD8

podrobné výsledky na Chess results

fotky

videoreportáž

článek na webu pořadatele


imageKvalifikační turnaje KP mládeže

V sobotu 07. 11. 2015 jsme v Domě kultury ve Chvaleticích pořádali první kvalifikační turnaj krajského přeboru mládeže v kategoriích do 10 a do 12 let. Zúčastnilo se celkem 66 hráčů z 11 oddílů. Účast ve finálovém turnaji KP, který se bude na jaře 2016 netradičně konat v Poličce, si vítězstvím v H10 vybojoval Matěj Kobr z Ústí nad Orlicí a v H12 Michal Jareš z našeho oddílu. Propozice, výsledková listina HD10, výsledková listina HD12, fotky z turnaje.

14. 11. se v Poličce odehrál první kvalifikační turnaj kategorií HD14 a HD16. Jediným naším zástupcem byl Jan Rožek, který už letos patří do kategorie H14. 4 body ze 7 znamenaly výsledné 23. místo z 56 hráčů. Výsledky.

Druhý turnaj kvalifikace skupin HD10 a 12 se odehrál 05. 12. v jídelně polabinského gymnázia. Z našeho oddílu se zúčastnilo 8 hráčů, po 4 v každé kategorii. V desítkách si nejlépe vedl Jakub Nešpůrek (5 bodů, 5. místo). Ve dvanáctkách pak Michal Jareš (5,5 bodu, 3. místo). Výsledky HD10, výsledky HD12.

Na druhý turnaj kategorií HD14 a 16 jsme 19. 12. zavítali do Ústí nad Orlicí, tentokrát do jídelny Rieter u hlavní silnice na Třebovou. Měli jsme zástupce pouze ve čtrnáctkách: Adama Hlínu, Michala Jareše, Václava Neckáře (jeho první turnaj) a Honzu Rožka. Výsledky HD14. Fotky z turnaje.

Třetí turnaj HD10 a 12, hraný 06. 02. 2016 v Lanškrouně jsme obsadili 5 hráči v desítkách a 6 hráči ve dvanáctkách. Desítky odehráli snad nejrychlejší turnaj vůbec, rozdíl oproti starší kategorii činil 3 kola (!). Asi všichni spěchali do tělocvičny v přízemí, kde pak zbytek turnaje pobíhali. Výsledky HD10, výsledky HD12 a fotky z turnaje. A ještě komentář od trenéra Lubomíra Šilara.


imageKouřim Open

V sobotu 30. 1. se 5 našich hráčů vypravilo na 8. ročník sedmikolového rapid turnaje (2x 20min) do středočeské Kouřimi. V nejmladší kategorii získal stříbro Radek Roub, dále 12. Jakub Nešpůrek, 16. Jakub Tyč, 23. Karel Tyč. V prostřední kategorii starších žáků získal stříbro Michal Jareš.

stránky pořadatele s výsledky


imageO radniční korbel

Ve stejný den, 30. 1., se v Jihlavě konal druhý ročník devítikolového rapid turnaje. Z Železných hor startoval Luboš Šilar, 9. nasazený z 58 hráčů. Skončil na 5. místě se ziskem 6,5 bodu.

konečné výsledky


imageO Lichnickou věž

Vánoční šachový turnaj, který jsme ve spolupráci se ZŠ několikrát pořádali na třemošnické škole, se letos přeměnil na lednový turnaj O Lichnickou věž. Hlavní cenou je putovní pohár pro nejlepšího hráče v absolutním pořadí, druhý putovní pohár pro nejlepšího žáka ZŠ Třemošnice věnovala škola. Letos se turnaj ještě konal v pracovní den, ve čtvrtek 21.01., ale pro příští ročník plánujeme sobotní termín, aby byl turnaj otevřený všem zájemcům.

Letos se na startu sešlo 28 hráčů z Třemošnice, Týnce nad Labem a Chvaletic, vše členové Spolku nebo našich šachových kroužků. První tři místa nečekaně obsadili mladí hráči (1. Šimon Pospíšil, 2. Jakub Nešpůrek, 3. Radek Roub), teprve od 4. místa jsou na výsledkové listině starší a zkušenější místní šachisté. Výsledková listina na webu PDŠS.


imageVII. Olympiáda dětí a mládeže

Od 17. do 21.1. se v Ústeckém kraji konala mládežnická zimní olympiáda, ve které soutěžily výpravy jednotlivých krajů. Šachy se jako disciplína představily také, i když to není zrovna typický zimní sport :-) Michal Jareš, nominovaný za Pardubický kraj do kategorie nejmladších žáků, přivezl bronzovou medaili. Článek od vedoucího výpravy Davida Schaffera, včetně výsledků.


imageKrajská soutěž družstev mládeže

V sobotu 21.11.2015 jsme pořádali ve Chvaletickém Domě kultury první turnaj KSDŽ. Vzhledem k počtu přihlášených družstev (nakonec přijelo 9 týmů s 38 hráči) se hrálo systémem každý s každým, tempem 2 x 15 min + 5 s/tah.

Vítězství si odneslo družstvo ŠO K. a. s. Kunvald, druzí byli hráči ŠKM TJ Lanškroun C a třetí domácí Šachový spolek Železné hory B, který byl dlouho ve vedení.

výsledky

fotky z průběhu turnaje

Druhý turnaj v Lanškrouně jsme kvůli nedostatku hráčů (lyžařské výcviky a nemoci) v této sezóně neobsadili. Přesto máme v konečném pořadí 7. a 11 místo.

konečné pořadí KSDŽ


imagePřebor škol

I v letošním roce se naši členové účastní přeboru základních škol. Nejprve 04.11. vyrazili žáci ZŠ Týnec nad Labem pod vedením PhDr. Miroslava Tyče na regionální kolo do Nymburka (okresy Kolín, Nymburk, Mladá Boleslav) v kategorii 1. - 5. třída. Družstvo ve složení Michal Jareš, Radek Roub, Tobias Brunclík, Štěpán Horáček, Ondřej Přichystal skončilo z 9 účastníků na 3. místě, když jim postup do krajského kola utekl o půl bodu (!). Bodovalo se olympijským způsobem, tj. sčítaly se body na jednotlivých šachovnicích. Nejlepším hráčem turnaje byl Michal Jareš (8/8 na první šachovnici).

Den poté, 05.11., hrála 3 družstva ZŠ Třemošnice okresní kolo okresu Chrudim v Hlinsku. Kategorie 1. - 5. třída a 5. - 9. třída hráli společný turnaj, celkem 8 družstev. V kategorii 1. stupeň ZŠ zvítězilo družstvo ZŠ Třemošnice A ve složení Jan Rožek, Adam Hlína, Tomáš Tlustý a Jakub Tlustý a postupuje tedy do krajského kola. Konečné pořadí.

Krajské finále se uskutečnilo 13.01.2016 ve Svitavách. Třemošnické družstvo ve své kategorii zvítězilo a opět postupuje do celostátního finále. Článek na webu ZŠ Třemošnice a výsledky.


imagePředvánoční a vánoční turnaje

V Hradci Králové se 12.12. konal první ročník rapid turnaje mládeže Regina Cup, v prostorách autosalonu Citroen. Zúčastnili se Michal Jareš, který potvrdil své nasazení a zvítězil v kategorii II (2003-2005), a Radek Roub, který se v nejmladší kategorii (2006 a ml.) umístil s pěknými 4 body na 11. místě. Výsledky kategorie II, výsledky kategorie III, fotky pořadatele

Ve stejný den proběhl v Jeseníkách v hotelu Dlouhé Stráně 23. ročník mezinárodního rapid turnaje O losinského kapra. Zúčastnil se Lubomír Šilar, který s 5 body obsadil 36. místo (3. místo v kategorii S60). Výsledky.

O týden později se u Kolína konal již 45. ročník patnáctikolového Sendražického vánočního turnaje jednotlivců v blesku. Mezi ostřílené dospělé hráče vyrazil neohroženě Radek Roub ml. Informace, výsledky a fotky na webu pořadatele.

Den před Štědrým dnem ve svitavském kulturním centru Fabrika proběhl Vánoční turnaj mládeže s kategorií pro doprovod. V nejmladší kategorii C (2005 a ml.) hrál Michal Jareš (5/7, 5. místo), doprovodný turnaj, spojený s turnajem dorostenců Ondřej Jareš (3,5/7, 19. místo).

Na Štěpána se v Ústí nad Orlicí hrál KP v blesku (Memoriál Oldy Hájka). Do boje se zapojil Lubomír Šilar, který se ziskem 7,5 z 13 bodů skončil na 15. místě (3. místo v kategorii S60).

Ve stejný den se také konal 3. ročník Nasavrckého blesku. Turnaj, hraný na základní část a finále A a B, nasazovaný ručně (!) bez Swissmanageru, odehráli Radek Roub ml. a Michal Jareš. Oba hráli finále B, Radek skončil celkově 24., Michal 22.


imageListopádí Břehy

Člen našeho oddílu PhDr. Miroslav Tyč ve spolupráci s TJ Sokol Břehy uspořádal v sobotu 28.11. první ročník rapid turnaje jednotlivců. Místem konání devítikolového turnaje byla Sokolovna Břehy. Na startu se sešlo 23 účastníků. Hrál se společný turnaj, vyhlášení proběhlo v několika kategoriích.

výsledky

fotky na stránkách pořadatele + výsledky podle kategorií


image1. liga mládeže sever

Vlastní družstvo zatím v 1. lize mládeže nemáme, ale v letošní sezóně dostal nabídku na hostování v týmu Polička B náš člen Michal Jareš.

Ve skupině je 10 šestičlenných družstev. Hraje se systémem každý s každým, tempem 2x 90 min + 30 s/tah.

průběžné výsledky


imageMistrovství Čech mládeže v Harrachově

Poslední říjnový týden se v Harrachově konalo Mistrovství Čech mládeže v kategoriích HD12, 14 a 16 spolu s doprovodnými turnaji. Šachový spolek Železné hory měl letos dvojnásobné zastoupení v kategorii H12 - hráli za nás Michal Jareš a Jan Rožek. Oba zvládli devítikolový turnaj se střídavými úspěchy. Michal s 5 body obsadil 32. místo a Honza se 4 body konečné 53. místo. Michal skončil daleko za svým nasazením a také daleko od postupových míst na MČR. Honza měl za úkol získat alespoň 50% bodů, což se mu téměř podařilo.

Oběma klukům se přesto týdenní pobyt velmi líbil. Z doprovodných programů jsme zvolili návštěvu místní sklárny, 2 přednášky a besedu se Sergejem Movsesjanem. Vydařený byl také turnaj v blesku. Pěkné podzimní počasí jsme využili k několika návštěvám Mumlavských vodopádů uprostřed barevných krkonošských lesů.

Nezbývá než se opět naplno věnovat tréninku a kvalifikačním bojům o postup na příští M Čech, kde doufejme bude náš oddíl mít opět zastoupení. První kvalifikační turnaj pořádáme již 7.11. ve Chvaleticích.

web pořadatele

výsledky kategorie HD12

fotky z turnaje a z Harrachova


imageMemoriál Čeňka Honsy

V 17. ročníku rapid turnaje v Chotči u Pardubic bylo mezi 70 hráči i 5 našich členů. Průměrné ELO turnaje: 1654. Po devíti kolech tempem 2x 15 min + 3 s/tah dopadli naši účastníci následovně: 13. Šilar Lubomír (6 bodů), 35. Tyč Miroslav (4,5 bodu), 63. Nešpůrek Jakub( 3 body), 65. Tyč Jakub (3 body), 69. Tyč Karel (1 bod).

kompletní výsledky


imageMemoriál arm. gen. Ludvíka Krejčího

Rapid turnaj v Jablonném nad Orlicí (letos 6. ročník) se konal v sobotu 29.08. 9 kol tempem 2x 15 min (první tři kola) a 2x 20 min (zbytek). 120 účastníků, z našeho oddílu pak Jakub Nešpůrek, Michal Jareš a Ondřej Jareš.

výsledky

TOPlist